Než se z malého roztomilého dvouměsíčního štěňátka stane zdatný a k specializovanému výcviku připravený psí dorostenec, uplyne 10 měsíců. Tuto dobu tráví naši budoucí vodicí psi v rodinách dobrovolníků – předvychovatelů.

Jejich úkolem je poskytnout pejskovi to pravé psí dětství plné lásky, her, zábavy a samozřejmě výcviku přiměřeného jejich věku. Ve 12 měsících věku naši psi spolehlivě zvládají základy poslušnosti, jsou zvyklí na celodenní kontakt se svým páníčkem, umí cestovat všemi dostupnými dopravními prostředky a nezarazí je ani pohyblivé schody v metru nebo v nákupním centru. Snažíme se o to, aby naši proškolení předvychovatelé učili štěňata veškeré cviky a dovednosti formou hry a pozitivní motivace. Jednou měsíčně pořádáme srazy štěňat, na kterých nejen cvičíme, ale konzultujeme chování pejska v jednotlivých situacích. Součástí srazů je samozřejmě veterinární prohlídka zdravotního stavu šťěňátka.

Co od nás ke štěňátku obdržíte :

• Předvychovatelům jsou z rozpočtu spolku hrazeny náklady na veterinární péči (očkování apod.)
• je zajišťováno krmení
• je poskytován měsíční příspěvek ve výši 1000 Kč např. na vodítko,obojek,misky,dobrůtky).

 služební průkaz a pracovní vestu pro štěně, která umožní vstupovat s pejskem tam, kam psi běžně nesmí.

Předvychovatelé jsou v permanentním kontaktu s naším instruktorem, se kterým probíhají dle potřeby telefonické i osobní konzultace a ukázky konkrétních výcvikových činností přímo v místě bydliště předvychovatele.

Chtěli byste se stát dobrovolníkem – předvychovatelem?