Psí den s Prahou 13 a vodicími psy

18.9.2018

Na pražských Lužinách se štěkalo, skákalo i vodilo ostošest.

Praha 13 se (mimo jiné) vyznačuje tím, že tam je spousta paneláků, spousta bezva parků k venčení a samozřejmě tam se svými pánečky a paničkami žije spousta psů. A tak je docela logické, že se v této části Prahy, konkrétně v Centrálním parku na Lužinách, konal 8.9.2018 již třetí ročník akce nazvané Psí den s Prahou 13. A náš spolek byl u toho.

Kdyby měl náš labyrint dveře, tak by se nestihly ani na chvíli zavřít

Hlavním smyslem celé akce je pomoc pejskům, kteří přišli o svůj domov a nyní se o ně starají dobrovolníci v útulcích. Návštěvníci (a že jich bylo díky krásnému počasí požehnaně) si mohli něco koupit přímo u stánků jednotlivých útulků a přinesli s sebou i spoustu dárků, hraček a všech potřebných věcí, které každý útulek naléhavě potřebuje. Ale to nebylo samozřejmě všechno, velice bohatý byl i sportovní program. Proběhly psí dostihy, exhibice schopostí pittbullů a staffordů (utáhli dokonce auto!) nebo oblíbený závod ve skoku psů do výšky. A padl i rekord – vítězný výmarský ohař Shedy pokořil laťku ve výšce 135cm. Borec.

Na Psím dnu s Prahou 13 se představila i naše štěňata v předvýchově a ve výcviku. Zleva Kyllie, Nick a Glory

Akci a opuštěné pejsky podpořila i řada známých osobností, mimo jiné herečka Kateřina Brožová nebo její kolega Miroslav Etzler. S některými z nich jsme se seznámili i na našem stánku. Naši vodicí psi byli velice vyhledávanou součástí programu a na možnost projít si s klapkami na očích náš labyrint, vyzkoušet si kompenzační pomůcky pro nevidomé a především zkusit si projít překážkovou dráhu s některým z našich vodicích psů se chvílemi stála docela pěkná fronta.

Chůzi s vodicím psem si vyzkoušel i moderátor akce Petr Zvěřina

O príma atmosféře a pohodě, která na Psím dnu s Prahou 13 panovala, se nejlíp přesvědčíte prohlídkou následujích fotografií. Děkujeme všem našim kamarádům, klientům i předvychovatelům, že nám pomohli celou akci zvládnout ke všeobecné spokojenosti a samozřejmě děkujeme organizátorům akce za pozvání i za to, jak se o nás celý den starali. Další informace, fotografie a videa najdete ZDE a jestli budete mít příští rok chvíli času, doufáme, že se na Psím dnu zase potkáme.

Blanka a Janou mají prezentaci kompenzačních pomůcek pro nevidomé zmáknutou na 100%

Volné chvilky bylo potřeba využít třeba pro procvičování poslušnosti našich dorostenců

Labyrint nakonec úspěšně zdolali i ti nejmenší. I bez bílé hůlky.

Ve stínu u stánku to vypadalo chvílemi jako na hokejové střídačce

Dan toho v překážkové dráze nachodil opravdu požehnaně

Stánků se všemi možnými psími potřebami bylo na Psím dnu s Prahou 13 spousta

Náš spolek Vodicí psi srdcem dostal prostor pro prezentaci i na hlavním pódiu

Moderátor Petr Zvěřina kladl Danovi a Štěpánce spoustu zvídavých otázek

Na pódiu se vystřídala i řada osobností ze světa showbyznysu

U překážkové dráhy se někdy tvořila i fronta

Start psích dostihů

Zapřáhnout do koloběžky a vpřed! To byla rychlost…

Copak asi zkušený mazák Nero vysvětluje trojici našich štěňat?

Příští rok zase nashledanou!

Text: Martin Pešek

Fotografie: Šárka Hoblíková