Štěňátka v předvýchově

20.12.2019

Žijí u našich báječných předvychovatelů-dobrovolníků, kteří se o ně vzorně starají.

Každý mrňousek ve dvou měsících putuje do rodiny svého dočasného páníčka. Ten má veliký úkol! Vychovat z neposedného štěňátka během následujících 10 měsíců slušně vychovaného pejska, který je připraven nastoupit do školy pro vodicí psy.

Je tedy potřeba, aby se pejsek tzv. socializoval. Konkrétně to vypadá tak, že předvychovatel tráví s pejskem 24 h denně, bere si ho s sebou do práce, chodí s ním nakupovat, učí ho jezdit různými dopravními prostředky, navštěvují společně kulturní, sportovní i jiná zařízení. Díky tomu je pak štěňátko zvyklé na lidi kolem sebe, ruch města a celodenní společnost po boku člověka. V jednom roce věku takto připravení psi nastupují do školy, kde se budou učit budoucímu řemeslu vodicího psa.

Všem našim předvychovatelům patří obrovský dík! Jejich pomoc je pro nás nenahraditelná a moc si jí vážíme!

 

A tady představujeme nejmladší posily našeho týmu!

 

Cargo 

žije na statku a denně přijde do styku s koňmi, pejsky i kočkami. Je velice šikovný, kouká se na svět rozvážně a nic ho nerozhodí.

Bruno

má v rodině dalšího psího parťáka a taky kocoura. Občas vymyslí nějakou tu lišárnu, ale poslušnost má ukázkovou. Je to také malý šikula!

Prada

je sněhově bílá, až oči přecházejí. Při chůzi se vlní jako princezna. Je velice vnímavá, učenlivá a ještě nás určitě překvapí!

Předvýchovu Prady finančně podpořili:  DF-Marketing

Sissy

je šikovná slečinka, která uhrančivě kouká a každý, kdo ji pozná, zamiluje se do ní. V současnoti prožívá pubertu, je akční a má veliký potenciál pro svou budoucí práci.

Předvýchovu Sissy finančně podpořili:

Nadace LR Šmidberských

Běh satalickou oborou

 

Timmy

není žádný ďáblík, moc pěkně poslouchá. Je denně v kontaktu s dalšími pejsky, kočkami i koňmi, protože žije na statku. Je to zkrátka pohodář!

Předvýchovu Timmyho finančně podpořili:

ZŠ – Antonína Čermáka, Praha 6 , žáci 6. třídy