Předaní vodicí psi v roce 2019

30.12.2019

V letošním roce se nám podařilo předat celkem tři vycvičené vodicí pejsky, kteří již aktivně pomáhají svým nevidomým páníčkům a jsou pro ně velikou oporou!

Utvořily se tak další tři nerozlučné dvojice parťáků, kterým přejeme hodně štěstí a spoustu krásných zážitků na společné cestě životem!

Glory a František

Glorynka už bydlí s panem Františkem v České Lípě a je pro něj velikou oporou. Je to Františkův první vodicí pejsek, který mu pomohl k větší samostatnosti v každodenním životě. Máme z toho velikou radost!

Děkujeme Nadaci Šmidberských, která finančně podpořila předvýchovu Glory a přispěla i na spoluúčast při pořízení vodicího psa pro pana Františka. Velice si toho vážíme!

 

Hunter a Jana

Hantík již bydlí s paní Janou v Paršovicích. Denně doprovází svou paničku do práce, je totiž učitelkou na umělecké škole. Jana má už třetího vodicího psa a musíme říci, že i s Hantíkem jsou velicí kamarádi! Přejeme oběma také hodně našlapaných kilometrů!

Raf a Jiří

Pan Jiří bydlí v Liberci a Rafík je stejně aktivní, jako jeho páníček. Jiří pracuje jako masér, a tak spolu chodí do práce, ale i na spoustu kulturních či sportovních akcí. Bydlí s nimi i psí senior Endy, který Jirkovi pomáhal v minulých letech. Tak držíme palce, ať jim to šlape!

Ne vždy jde všechno tak, jak bychom si přáli. A tak se stává, že se nějací pejsci musí vyřadit z výcviku z různých důvodů, nejčastěji z důvodů zdravotních. Každé štěně musí totiž před nástupem do výcviku ,,do školy “ absolvovat náročné zdravotní testy /rentgeny loketních a kyčelních kloubů, vyšetření srdce, očí apod./ Vždy se však snažíme pro tyto psy najít nový domov s milujícími páníčky.

Letos jsme nemohli zařadit do výcviku tři fenečky, ze zdravotních důvodů.

Kylie

Tuto krasavici si vzala na mazlení naše členka Romana z Pardubic, která měla v předvýchově již několik budoucích vodicích psů. Kylienka má doma i čtyřnohého parťáka Badíka, se kterým si moc ráda hraje. Kylie dochází dělat radost i do místního domova důchodců, kde je miláčkem všech!

Holly

Další psí kráska bydlí v rodinném domečku se zahrádkou u paní, která ji měla v předvýchově a není tam sama. Má psí parťačku Cherry a ještě dva kocourky. Takže o řádění a zážitky opravdu není nouze!

Roxy

Tato mazlivka bydlí také v rodinném domku se zahrádkou. Vzali si ji k sobě starší manželé, kteří nedávno přišli o černou labradorku. Roxynka jim tak rozzářila život, mají psí parťačku nejen na procházky.

Opravdu nám velice záleží na tom, aby každý vyřazený pejsek prožil krásný život plný péče a lásky od svých páníčků . Máme z toho radost, že se nám to i letos podařilo !